Skip to main content

פרופ' דן פליס מומחה אף  אוזן  גרון וכירורגיית ראש - צוואר

מומחה אף  אוזן  גרון וכירורגיית ראש - צוואר

מנתח מהמובילים בעולם. ניתוחי בלוטת התריס | ניתוחי בלוטת הרוק. טיפול בסרטן ונגעים של חלל הפה והלסת.

אודות פרופ' דן פליס

פרופ' דני פליס הוא רופא אף אוזן גרון, מומחה לניתוח ראש צוואר ופה ולסתות מהמובילים בעולם

- התמחה בניתוחי ראש וצוואר ובסיס גולגולת בבתי החולים של אוניברסיטת טורונטו, קנדה ובאוניברסיטת ברן בשוויץ.

- פרופ' פליס ביצע אלפי ניתוחי , חלקם מן המורכבים ביותר באזור הראש הצוואר הפה והלסתות

- מחלוצי הכירורגיה המודרנית בראש וצוואר, כירורגיה משחזרת בראש וצוואר וכן חלוץ הכירורגיה של בסיס הגולגולת בישראל.

פרופ' פליס הוא פרופסור מן המניין בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, לימד והדריך מאות סטודנטים לרפואה ומתמחים בארץ ובעולם. מבין תלמידי נימנים בין היתר מנהלי מחלקות בארץ ובעולם

הקים וניהל את המערך למחלות אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר פה ולסתות ואת המרכז הבין תחומי לכירורגיה אונקולוגית ראש וצוואר באיכילוב , מרכז רפואי תל אביב.

משמש כאיש סגל ושותף בכיר בצוות המדעי של בית החולים הר סיני ( MOUNT SINAI ) של אוניברסיטת טורונטו

פרסם למעלה מ 350 מאמרים ופרקים בספרים בספרות המדעית העולמית, חבר מערכת וסוקר בעיתונות המקצועית העולמית החשובה

חיבר 6 ספרים ואטלסים הדנים בטיפול ובכירורגיה המודרנית באזור הראש הצוואר פה ולסתות ובסיס הגולגולת. ספריו נמכרים בכל העולם.

משמש כיועץ על ראשי של קופות החולים מכבי ולאומית במקצוע אף אוזן וגרון

חבר באיגוד הכירורגים האמריקאי היוקרתי AMERICAN COLLEGE OF SURGEONS ( FACS ) וחבר כבוד באיגודים מקצועיים בינלאומיים רבים

זוכה בפרסים יוקרתיים בינלאומיים רבים על הישגיו המקצועיים והקדמיים

מופיע ברציפות כל השנים ברשימת "הרופאים הכי טובים שיש" מתחילת פרסום המדור תחילה בעיתון מעריב ואח"כ בפורבס

הניסיון הרב שצבר פרופ' פליס בתוספת שיתוף הפעולה עם קבוצה בין תחומית של מומחים מהמקצועות התומכים – אנדוקרינולוגיה, פלסטיקה/שיחזור, פה ולסת, נוירוכירורגיה ועוד, מציעים טיפולים וניתוחים המותאמים אישית לכל מטופל. המקדם טיפול מדויק ובטוח יותר בזמינות גבוהה.

מגוון טיפולי כירוגיית ראש צוואר:

ניתוח גידולים בבלוטת התריס

הבלוטה מפרישה הורמון חיוני לכל תפקודי הגוף ובמצבים פתולוגיים כגון הגדלה (גויטר) יכולה לגרום להפרעה תפקודית בבליעה, נשימה ותנועות הצוואר וכן חוסר איזון הורמונלי. גידולים בבלוטה מצריכים אבחון מדויק, על מנת לקבוע את רמת הממאירות ובהתאם לכך תקבע תכנית הטיפולית. ניתוחי בלוטת התריס כוללים הסרה חלקית או מלאה של הבלוטה ובמקרה הצורך גם טיפול משלים ביוד רדיואקטיבי. כיום ניתוחים אלה אינם דורשים חתך משמעותי ועל כן לרוב לא גורמים לצלקת בולטת ולא אסתטית. החתך נסגר בתפירה קוסמטית ולכן אין גם צורך בהוצאת התפרים. ברוב המקרים לאחר מספר ימים ממועד ביצוע הניתוח ניתן יהי לחזור לחיי השגרה.

ניתוח גידולים בבלוטת הרוק

גידולי בלוטות הרוק יחסית נדירים, עלולים לערב את בלוטת הפרוטיד (בת האוזן) -הגדולה מבין בלוטות הרוק, את הבלוטות התת לסתיות או התת לשוניות. מרבית הגידולים בפרוטיד הם שפירים אך מומלץ להסירם בניתוח היות וכ- 17% מהם יהפכו לממאירים. הם מתבטאים בנפיחות הפנים, קדמית לאפרכסת באזור זווית הלסת ולעתים נדירות חולשה של שרירי הפנים או כאב מקומי.

בבדיקתי אתייחס לנפיחות הפנים ומיקומה ביחס לאוזן וללסת, מצב שרירי הפנים ולכאב מקומי. אשלח לבדיקות הדמיה ובירור ובהתאם לממצאים אמליץ במקרה הצורך על כריתת הבלוטה.

סרטן ונגעים של חלל הפה והלסת

נגעים באזורים אלו גורמים לבעיות בבליעה, הנשימה, שיעול, דימום, פצעים שאינם מחלימים במשך כחודש, כאב מוקרן לאוזן ואף שיניים מתנדנדות ואף נושרות. האבחנה המדויקת היא דחופה וכוללת בדיקה גופנית, הדמיות ולעתים ביופסיה. לעתים יש צורך במעקב וטיפול תרופתי עד להחלטה על ביצוע ניתוח. הניתוח כולל כריתה של הנגע הסרטני ושיחזור פונקציונלי כדי להשיב את האזור לפעולה מלאה- דיבור אכילה בליעה וכן הלאה.

 ניתוחים במיתרי הקול

מיתרי הקול, שתי רצועות שריר קטנות שנסגרות ונפתחות כל הזמן הן איבר רגיש וחיוני. הן מאפשרות בליעת מזון ושתיה, ומונעות חנק מכניסת מזון אל הריאות. המיתרים מאפשרים נשימה חופשית, בליעה ושתיה נכונים וכן מפיקים את הצלילים לדיבור. ישנם סוגים שונים של נגעים העלולים להופיע על פני מיתרי הקול – בצקות, ציסטות, פוליפים ויבלות. חלק מהגידולים הם קדם – ממאירים וחלקם ממאירים. הם מתבטאים בצרידות מתמשכת, כאב מוקרן לאוזן, קשיי בליעה וקשיי נשימה. האבחנה נעשית בביופסיה מיקרוכירורגית והטיפול בהתאם לתוצאות.

פרופ' דן פליס  מומחה אף  אוזן  גרון וכירורגיית ראש - צוואר

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם: