בדיקות שמיעה מבוגרים

בדיקת שמיעה מקיפה כוללת מספר סוגי  בדיקות :

בדיקת ספי שמיעה לצלילי טונים טהורים

בדיקת השמיעה הסטנדרטית והנפוצה ביותר היא בדיקת סף השמיעה לצלילי טונים טהורים, בדיקה המודדת את סף ההולכה בכל אוזן בנפרד עבור 8 תדרים שונים בין 250 הרץ ל 8000 הרץ.

ייחודי  במכון : בדיקת ספי תדירויות-על, עד 20kHz  .

קרא עוד...

בדיקות שמיעה לילדים

בדיקת משחק מותנית (CPA) היא בדיקה הנעשית לילדים מגיל שנתיים עד 5. זוהי בדיקת שמיעה התנהגותית המתאפשרת כאשר הילד מסול להתמקד במשימה. בבדיקה זו מבצעים משחק מותנה, כלומר הבודק משתמש בצעצועים כדי להפנות את תשומת לבו של הילד למשימת ההאזנה, והופך אותה למשחק.

קרא עוד...

בדיקות שמיעה לתינוקות

בדיקת שמיעה לתינוקות מתבצעת באמצעות בדיקת סינון בה צופים בהתנהגות התינוק ובתגובתו לצלילים מסוימים, קולות רעשנים וקולות דיבור (בדיקה זו מבוצעת מגיל חודש ועד גיל 6 חודשים).  בדיקת שמיעה עם חיזוק חזותי (VRA) זוהי בדיקה בה בנוסף למקור הקול, ישנו חיזוק חזותי בצד ממנו הגיע הקול. כאשר התינוק מראה תגובה לכיוון מקור הקול, הוא מתוגמל באמצעות חיזוק חזותי כגון צעצוע שזז או אור מהבהב. (הבדיקה מבוצעת לרוב לילדים בגילאי 6 חודשים עד שנתיים)

קרא עוד...

סינון שמיעה לתינוקות

מטרת בדיקות סינון השמיעה בקרב תינוקות היא לאתר לקות שמיעה, במידה וקיימת, מוקדם ככל הניתן. ישנה חשיבות רבה לאיתור וזיהוי תינוקות עם לקות שמיעה לצורך התחלת טיפול ושיקום, שכן, החודשים הראשונים בחייו של התינוק חשובים לצורך התפתחות השפה והדיבור.

ישנן מספר בדיקות המאפשרות לבצע סינון שמיעה לתינוקות:

-  תגובות אוטו-אקוסטיות מעוררות (EOAE): הבדיקה מתבצעת באמצעות אוזנייה זעירה המוכנסת לאוזנו של התינוק. דרך האוזייה התינוק ישמע צלילים, ומיקרופון הנמצא באוזנייה מתעד את התגובות האוטו-אקוסטיות של האוזן בתגובה לצלילים. בדיקה זו אינה כואבת, מתבצעת בזמן שהתינוק ישן ולרוב עורכת מספר דקות בלבד.

קרא עוד...

בדיקות תפקוד אוזן תיכונה

בדיקת תפקוד של האוזן התיכונה מתבצעת ע"י בדיקת טימפנומטריה (tympanometry) אשר מודדת את היענות עור התוף. בבדיקה זו מוכנס לאוזן חיישן דרכו מושמע צליל לאוזן ובמקביל תוך כדי שינוי לחץ האוויר בתעלת האוזן נמדד שינוי החזר הקול.

קרא עוד...